☰ Menu
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Herb Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

Poniedziałek 27.01.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

EURES

 

EURES (EURopean Employment Services) Europejskie Służby Zatrudnienia są siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, wspierającą mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym, w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego czyli w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, a także w Szwajcarii.

Powołaną przez Komisję Europejską sieć EURES tworzą przedstawiciele ministerstw właściwych ds. pracy, centralnych, a także regionalnych i lokalnych urzędów pracy oraz związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Celem EURES jest wspieranie swobodnego przepływu pracowników poprzez: międzynarodowe pośrednictwo pracy, informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich oraz identyfikowanie i przeciwdziałanie przeszkodom
w mobilności.

Usługi EURES są ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

 

Wytworzył:
Izabela Witczak
(2012-12-19)
Udostępnił:
Marcin Gawroński
(2003-07-29 15:12:37)
Ostatnio zmodyfikował:
Krzysztof Nalej
(2014-02-04 14:53:10)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X